Котовск-Live
Каталог статей
Категории раздела

Форма входа

Разделы сайта

Приветствую Вас, Гость · RSS 23.08.2019, 19:40

Главная » Статьи » Новости Украина

Ввозити товарів в Україну можна більшеУкраїна в час Чемпіонату Європи з футболу змінила свою митну політику. З 1 червня повертатися з-за кордону українцям, а також іноземцям, які в’їжджають в країну, дозволять безмитне ввезення товарів на суму в 2-5 разів більше, ніж зараз. А митникам заборонили задержувати вантаж більш ніж на 4 години.

1 червня на Україну вступає в силу новий Митний кодекс, який значно спростить життя як самих українців, так і іноземних туристів, які відвідують країну.
До сих пір українці та іноземці могли безмитно ввозити з-за кордону на Україну товарів загальною вартістю всього на 200 євро. Все, що перевищувало цю суму, мало обкладатися митом у розмірі 10% від вартості ввезеного товару.

«На 200 євро можна купити тільки сувеніри, тому всі реально провозили більше, відчуваючи себе злочинцями», – визнав народний депутат Верховної ради і один з авторів нового ТК Євген Царьков.

Новий Митний кодекс збільшує «безмитну» суму в 2-5 разів. Фізичним особам, які приїжджають на Україну наземним і водним транспортом, безмитно дозволено ввозити товару на загальну суму 500 євро, авіапасажирам – до 1000 євро. При цьому, у всіх випадках загальна вага ввезених товарів не повинен перевищувати 50 кг. Все, що вище цих параметрів, обкладаються митом у 10% і ПДВ в 20%.
Крім того, з 1 червня збільшиться термін до 1 року, протягом якого громадяни України зможуть безмитно ввезти в країну автотранспортні засоби. Зараз цей термін складає 183 днів.

Також на Україну вводиться персональна відповідальність митника за всілякі порушення регламенту. Крім того, їм заборонили затримувати вантаж більш ніж на 4:00. Останнє нововведення у Верховній раді вважають дуже важливим, так як зараз, наприклад, час перевірки товару не регламентовано. У результаті митник може скільки завгодно довго тримати вантаж на кордоні, мотивуючи це необхідністю перевірки, але, насправді, вимагаючи таким чином хабар.

Крім усього іншого, новий ТК дозволить скоротити число митників вдвічі (зараз їх близько 19 000 осіб). «Митник перестав бути всемогутнім, його права обмежені перевіркою правильності оформлення документів на вантаж (до речі, документів стало вдвічі менше – 14 замість 28) для бізнесменів. Це має прибрати з митниці корупцію, адже немає сенсу, наприклад, давати мзду за пропуск фури з квітами, якщо документи в порядку, але інспектор вважає, що ціна занижена – все одно максимум через 4:00 він зобов’язаний дозволити в’їзд », – пояснив депутат Євген Царьков.

Самі митники сприймають новий кодекс по-різному. «Скорочень не боїмося, адже відкривається новий термінал D у Борисполі (аеропорт Києва), роботи вистачить усім. Збільшення дозволеної вартості ввезених товарів знизить доходи бюджету, але ми станемо ретельніше перевіряти, збори і виростуть », – запевнила прес-секретар Київської облтаможні Марина Боліцок.

До речі, в Росії митні правила для фізичних осіб більш ліберальні. Після створення Росією, Білоруссю і Казахстаном єдиного митного простору, з 1 липня 2010 безмитно ввозити в РФ товарів можна на загальну суму 1500 євро, а загальна вага не повинен перевищувати 50 кг.

Однак довгий час на кордоні виникали суперечки з приводу визначення ціни товару – громадянин стверджував, що сумочка з торішньої колекції Prada коштує 40 євро, а митник оцінював річ в 400 євро. Щоб таких ситуацій більше не виникало, митники просять громадян зберігати чеки та інші документи, отримані при покупці речі.Источник: http://www.avianews.com.ua
Категория: Новости Украина | Добавил: Voin-Prava (07.06.2012)
Просмотров: 1471 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2019
Бесплатный хостинг uCoz