Котовск-Live
Каталог статей
Категории раздела

Форма входа

Разделы сайта

Приветствую Вас, Гость · RSS 23.08.2019, 18:14

Главная » Статьи » Новости Украина

Судовий наказ про сплату боргу за комунальні послуги

Зустрівши листоношу або зазирнувши у поштову скриньку, ви отримали листа з місцевого суду, а там офіційні папери з погрозливою назвою "Судовий наказ”.

Що ж це таке, судовий наказ?

Щоб стягнути з вас борг за комунальні послуги, раніше комунальні служби повинні були подавати позовну заяву до суду та доводити наявність боргу. Вас мали сповіщати про місце та час розгляду справи, вам слід було з’явитися до суду, давати пояснення щодо сплати (чи несплати) комунальних послуг, а за бажання ви могли довести, що ЖКП узагалі не надавало послуг або надавало послуги невідповідної якості. У результаті ви могли довести повну відсутність боргів.

Тепер стягнути борг за комунальні послуги можна за спрощеною процедурою — ідеться про наказне провадження. Механізм отриманнясудовогонаказудляпостачальників комунальних послуг дуже простий: звернення в місцевий суд за місцезнаходженням (проживанням) боржника, розгляд питання триває три дні без судового засідання та виклику сторін. Потім копія судового наказу надсилається боржникові рекомендованим листом.

До речі, на таку справу вас ніхто викликати не буде — процедура цього просто не передбачає.

Отже, судовий наказ — це особлива фор— ма судового рішення про стягнення заборгованості за житловокомунальні послуги, телекомунікаційні послуги, послуги телебачення та радіомовлення.

Увага! Навіть якщо боржника не було вдома або якщо він не проживає за місцем реєстрації, днем одержання копії наказу вважатиметься дата, яку поставила пошта з відміткою про відсутність боржника за цією адресою, або дата, зазначена в поштовому повідомленні про вручення чи відмову в одержанні.

Починаючи з цього часу, у боржника є 10 днів, щоб подати до суду заяву про скасування зазначеного наказу (у разі незгоди з ним). Причому розгляд заяви про скасування такого наказу проводиться під час повноцінного судового засідання за участі обох сторін.

Що робити?

Якщо ви не погоджуєтеся з сумою боргу, можна оскаржити такий судовий наказ, склавши заяву про скасування судового наказу.

Заява про скасування судового наказу подається в суд, який видав такий наказ, у письмовій формі.

Заява про скасування судового наказу обов’язково повинна містити:

суду, в який вона подається;

та адресу комунального підприємства (заявника);

•ваше (боржника) прізвище, ім’я та по батькові, адресу проживання;

•наказ, що оскаржується (вказуються вихідні дані наказу: номер справи, у якій його видано, дата видачі, за чиєю заявою стягується борг та з кого);

•посилання на обставини, які свідчать про повну або часткову обґрунтованість вимог заявника (слід описати, чому саме ви вважаєте вимоги несправедливими та

необґрунтованими); на докази, якими боржник обґрунтовує свої заперечення проти вимог заявника (у цьому пункті заяви важливо вказати все, з чим ви не згодні: розбіжність між сумою боргу, зазначеною в судовому наказі, та сумами з квитанцій, наявність складених вами актів —претензій щодо якості комунальних послуг, відсутність договору на постачання комунальних послуг тощо);

•перелік документів, що додаються до такої заяви;

•дату та підпис.

Відповідна заява подається з її копією та копіями доданих до неї документів для надання стягувачеві. Тобто ви подаєте все у двох примірниках (один для суду, а інший екземпляр суд надішле стягувачу). Така заява повинна бути підписана тим, хто її подає або його представником (у разі подання такої заяви представником до неї має бути доданий документ, що підтверджує його повноваження, наприклад, нотаріально посвідчена довіреність).

Зазначену заяву ви можете подати безпосередньо до суду або ж надіслати поштою на адресу суду рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Пам’ятайте! Якщо від вас (боржника) не надійде заяви про скасування судового наказу протягом трьох днів після закінчення 10-деннного (починається з моменту отримання листа з наказом і доданими до нього документами) строку на її подання, то наказ набере законної сили і суд видасть його стягувачеві для пред’явлення до виконання.

Основні причини для скасування судового наказу

Існує декілька обставин, скориставшись якими,виможетедомогтисяскасуваннясудового наказу.

1.Відмінність між сумою боргу, який стягують із вас комунальні служби, та сумою,

зазначеною у ваших квитанціях. Якщо у вас є квитанції про сплату комунальних послуг, які підтверджують, що ваша заборгованість за комунальні послуги є меншою, ніж та, яку стягують із вас комунальні служби, сміливо вказуйте на це в заяві про скасування судового наказу.

2.Відсутність договору про надання житловокомунальних послуг. Отже, якщо ви не маєте договору на надання житловокомунальних послуг, ви фактично не зобов’язані сплачувати ці послуги. Закон зобов’язує саме комунальні структури підготувати та укласти з вами відповідні договори. Якщо ви не маєте договору — вказуйте на це в заяві про скасування судового наказу.

3.Намагання комунальних служб стягнути з вас борг більш ніж за три останніх роки. Згідно з Цивільним кодексом України, строк позовної давності складає три роки. Тобто всі намагання стягнути з вас борг, наприклад, за чотири чи п’ять років, є порушенням ваших прав. Сміливо вказуйте це в заяві про скасування судового наказу.

Головне в заяві про скасування судового наказу показати, що існує факт спору. Тоді судовий наказ буде скасовано, адже існує спір про право.


Звертаємо увагу, що цей буклет має рекомендаційний характер, тож розбір окремих ситуацій потребує консультації з фахівцем. Законодавство час від часу змінюється, тому подана інформація не є офіційним тлумаченням чинного законодавства. Додаткова інформація на цю тему, а також електронний варіант

буклета та консультації з різних правових питань — на сайті "Правовий простір”

Категория: Новости Украина | Добавил: Voin-Prava (20.12.2011) W
Просмотров: 2063
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2019
Бесплатный хостинг uCoz