Котовск-Live
Каталог статей
Категории раздела

Форма входа

Разделы сайта

Приветствую Вас, Гость · RSS 23.08.2019, 18:39

Главная » Статьи » Новости Украина

Коментар: Україна віддаляється від Європи


 

Репрезентативне опитування DW-Trend показує, що українці очікують гірших відносин їхньої країни з Німеччиною та ЄС. Насправді все вказує на те, що Україна відвертається від Європи, вважає Бернд Йоганн.

 

Зазвичай, за результатами різних опитувань, більшість українців відгукувалися позитивно про стан відносин їхньої країни з ЄС та Німеччиною. Відносини є дружніми й партнерськими, вважали вони. Але часи, вочевидь, змінилися. Репрезентативне опитування українців DW-Trend, проведене на замовлення Deutsche Welle незалежним дослідницьким інститутом IFAK Ukraine з певними часовими проміжками, уперше демонструє негативну картину: тільки кожен четвертий українець вважає, що відносини між Україною та ЄС є позитивними. Стосовно відносин з Німеччиною картина теж негативна. Число українців, які мають хороше враження від відносин з Європою, помітно зменшилося в порівнянні з попередніми опитуваннями.

Період заморозків у відносинах?

Невже з початком зими починається і період заморозків у політичних відносинах? Опитування чітко показує, що серед населення в Україні поширюються песимістичні настрої. Ще трохи більше, ніж половина респондентів виступають за вступ України до Євросоюзу, але очікування від прогресу у відносинах малі. Майже половина українців (44 відсотки) вважають, що за президентства Віктора Януковича відносини з ЄС та Німеччиною погіршилися.

Бернд Йоганн, керівник Української редакції Deutsche WelleBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Бернд Йоганн, керівник Української редакції Deutsche Welle Це погані новини незадовго до запланованого у грудні саміту між Україною та ЄС. На зустрічі могли б підписати угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі. Україна і ЄС могли б у такий  спосіб зробити великий крок назустріч один одному. Зиск був би від цього для обох сторін, з цього треба виходити. Адже делегації на переговорах за минулі місяці сформулювали й узгодили вже свої інтереси. Утім, на ці великі заслуги кидає тінь новітній політичний розвиток, який, як показало опитування, турбує й українців.

Загроза авторитарних тенденцій

Передусім ідеться про вирок Юлії Тимошенко. Обставини процесу та винесений вирок про семирічне ув’язнення колишньої глави уряду України оцінили як політичний не лише в ЄС та Німеччині. 52 відсотки українців, як показало опитування, також вважають його вироком з політичних мотивів. Тільки 31 відсоток назвали цей вирок справедливим.

Водночас опитування показало, що в Україні люди дедалі більше бояться сваволі органів влади й авторитарних тенденцій. Такий політичний розвиток не пасує до основоположних цінностей ЄС, який базується на  економічному благополуччі громадян і принципах правової державності. Тобто проблеми, які нині так сильно обтяжують відносини між Україною та Європою слід усунути, щоб уможливити подальше зближення.

Відвернення від Європи?

Переживання українців, які стають очевидними з останнього опитування, чітко вказують на те, що українські громадяни сподіваються на економічне благополуччя, демократію і правову державу. Це ті цілі, які переслідує і ЄС. Отже, тісне партнерство між Україною та ЄС було б правильним шляхом до досягнення прагнень українців. Але все виглядає на те, що Україна таки від ЄС відвертається, і українці вже на це налаштувалися. Вони практично не очікують, що владі на чолі з президентом Януковичем вдасться поліпшити відносини з Європою.

Автор: Бернд Йоганн
Адаптація: Леся Юрченко
Редактор: Тетяна Бондаренко Источник: http://www.dw-world.de/dw/0,,657,00.html
Категория: Новости Украина | Добавил: Voin-Prava (22.01.2012)
Просмотров: 418 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2019
Бесплатный хостинг uCoz