Котовск-Live
Каталог статей
Категории раздела

Форма входа

Разделы сайта

Приветствую Вас, Гость · RSS 23.08.2019, 18:14

Главная » Статьи » Криминал

Прес-конференція захистників моралі

      4 серпня 2011 року в Головному управління МВС України відбулась прес-конференція начальника управління боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС України в Одеській області полковника міліції Семенцова О.Ю. та начальника відділу сектору боротьби зі злочинами у сфері суспільної моралі УБКТЛ майора міліції Кульчицького М.А. на тему «Результати діяльності УБКТЛ з викриття злочинів у сфері суспільної моралі».

                                       
     На початку прес-конференції Олексій Семенцов повідомив присутнім про реорганізацію Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми й утворення в його структурі управління боротьби з кіберзлочинністю та розповів про основні оперативно-службові завдання управління. Серед пріоритетних завдань посадовець визначив попередження та протидія злочинам, які вчиняються з використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж, торгівлі людьми, нелегальній міграції, протидія злочинам проти моральності, виявлення злочинів у сфері працевлаштування за кордоном, протидія незаконним діям щодо усиновлення, боротьба з порушенням встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницьким донорством.
     В ході прес-конференції журналісти зацікавились виявленням та розкриттям злочинів проти моральності, так званих послуг жінок легкої поведінки. Микола Кульчицький розповів про те, що протягом 7 місяців поточного року виявлено 49 фактів сутенерства, звідництва та втягнення в заняття проституцією, 66 фактів ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів та таких, що пропагують культ насильства і жорстокості, за вчинення яких до кримінальної відповідальності притягується 96 осіб. Разом з цим, посадовець зробив наголос на тому, що 50 % зазначених правопорушень, учинені з використанням мережі Інтернет, проте, якщо більш ретельно вивчити кожне, то, впевнений, що цей показник сягне 80 відсотків.

                                      
     – На сьогоднішній день Інтернет настільки глибоко проник в життя пересічних громадян, що реклама порнопродукції або послуг повій через нього зараз в десятки разів ефективніша за всі інші засоби, – сказав Микола Кульчицький.
     За його словами, правоохоронцями виявлені Інтернет сайти, через які пропонуються послуги сексуального характеру, однак всі вони за невеликим виключенням зареєстровані на неіснуючих осіб іноземними реєстраторами та фізично розміщені на серверах, розташованих в країнах, в яких цей вид діяльності не є кримінально-караним.
     Під час прес-конференції керівники управління боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми оприлюднили дані Управління інформаційно-аналітичного забезпечення, згідно яких в Одеській області на обліку перебуває 2266 повій, які зареєстровані з початку існування служби. З початку поточного року на облік взято ще 31 повію.

                                                                        


     – Проведений аналіз свідчить про те, що на території Одеського регіону втягнутими в проституцію є жінки віком від 18 до 30 років, мешканки регіонів України та Одеської області зі слабо розвинутою структурою соціального захисту. Як правило вони з неблагополучних або неповних родин, із низьким рівнем матеріального достатку, безробітні, в наслідок чого легко піддаються на пропозиції заняття проституцією, – розповів Олексій Семенцов. За його словами, протягом поточного року співробітниками УБКТЛ складено 121 адміністративний протокол за заняття проституцією.
     В ході пре-конференції захисниками суспільної моралі було відмічено, що високий рівень проституції в Україні в цілому та в Одеському регіоні зокрема став можливим перш за все в зв’язку з малозначним рівнем відповідальності встановленим діючим законодавством України за заняття проституцією (згідно ст. 1811 Кодексу України про адміністративні правопорушення максимальний розмір штрафу складає 255 грн. при середньому заробітку за час надання інтимних послуг 600 грн.) та тяжким матеріальним становищем певного прошарку суспільства.
     Як приклад боротьби з проституцією посадовці розповіли про викриття on-lain – порностудії, яка працювала в Одесі та оперативних заходах, вжитих правоохоронцями по її закриттю та притягненню до відповідальності причетних осіб.
     За їх словами, в червні місяці цього року до управління боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС України в Одеській області надійшла оперативна інформація про те, що дві дівчини за допомогою веб-камер через мережу Інтренет на кількох сайтах займаються розповсюдженням продукції порнографічного характеру.
     При перевірці та відпрацюванні отриманої інформації було встановлено, що факт має місце і дані особи обґрунтовано підозрюються у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст. 301 КК України (фактів ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів).
     У подальшому були проведені оперативні закупівлі продукції, яку дівчата розповсюджували через мережу Інтернет. Отримавши продукцію, було проведено експертизу, яка підтвердила, що розповсюджувана відеопродукція містить елементи порнографії.
     За цим фактом слідчим відділом одеського міського управління ГУМВС України в Одеській області порушено кримінальну справу за ознаками ч.2 ст.301 «Ввезення, виготовлення, збут розповсюдження порнографічних предметів» КК України.
     14 липня від Приморського суду міста Одеси була отримана санкція на проведення обшуку будинку, де розповсюджується порнопродукція.
     26 липня в ході проведення ошуку будинку викрито та затримано злочинну групу осіб, яка спеціалізувалася на виготовленні, збуті і розповсюдженні порнографічної продукції через всесвітню комп’ютерну мережу Інтернет.
     До складу злочинної групи входило троє громадян однієї з сусідніх держав, віком 25-26 років, які організували та забезпечували діяльність порностудії та чотири дівчини, віком від 18 до 23 років. Зловмисники за допомогою комп’ютерної техніки, відеокамер та мережі Інтернет в режимі «online» займалися безпосереднім розповсюдженням продукції порнографічного характеру.
     При проведенні оперативно-розшукових заходів співробітниками міліції було встановлено, що молодики за допомогою мережі Інтернет, через сайт знайомств знайшли чотирьох привабливих одеситок, яким розповіли про умови роботи, запропонувавши при цьому їм «легкі» гроші. Розповсюдження «приватних порно-шоу» відбувалося упродовж чотирьох місяців в орендованому будинку в місті Одеса.
     Не менш успішною, на думку виступаючих, є і робота управління по протидії торгівлі людьми. Олексій Семенцов та Микола Кульчицький розповіли про затримання в аеропорту «Одеса» 32-річної одеситки, яка завербувала та намагалася вивезти до м. Дюссельдорф (Німеччина) двох жінок 23 та 24 років для подальшого їх примушення надавання сексуальних послуг за гроші. В результаті оперативно проведених заходів були затримані організатор і посібники, які організували міжнародний канал торгівлі людьми та було попереджено вивезення жінок за кордон. За даним фактом була порушена кримінальна справа за ознаками ч.2 ст. 149 КК України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини).

автор: ВЗГ ГУМВСИсточник: http://odessa.umvd.gov.ua
Категория: Криминал | Добавил: Voin-Prava (04.08.2011)
Просмотров: 902
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2019
Бесплатный хостинг uCoz